Stovky vibrátorov pre ženy

​Nahota na verejnosti

Nahý predchodca človeka

Dávny predchodca človeka začínal používať rôzne prototypy oblečenia aby sa ochránil pred chladom či odlíšil od zvierat. Nepoznal však pojem súkromného a verejného priestoru. Pokiaľ chodil po svete nahý, stud alebo pocit hanby ako prejav uvedomovania si nesprávneho konania u neho pravdepodobne neexistoval. V spoločnosti akej žil to nebolo nič nezvyčajné. Reč je samozrejme o pračloveku žijúcom v prvotnopospolnej spoločnosti. Dodnes však na svete existujú ľudia, nami označovanými “primitívi“ žijúcich v kmeňoch Brazílskej Amazónie, Africkej stepi či v džungliach Indonézie, ktorý chodia stále svetom podobne ako spomínaný dávny predchodca – nahý. U týchto nomádov je to zapríčinené hlavne klimatickými podmienkami v ktorých existujú, podstatnú zásluhu však má na tom aj ich ponímanie sveta ktorý ich obklopuje a ktorý poznajú, kde nerozlišujú verejné a súkromné a hlavne nepociťujú oddelenosť od samotnej prírody.

Verejné a súkromné

Odkedy ľudstvo začalo rozlišovať nad “tým“ verejným a nad “tým“ súkromným vznikla aj možnosť porušovať nepísané pravidlo zahaľovania intímnych partií či obliekania sa, a teda vzniku hanby byť vo verejnom priestore nahý, hanby ktorá odkazuje na porušovanie toho čo sa hodnotí ako správne. Dnes vo verejnom priestore je nahota zväčša hodnotená ako priestupok. Vstupovanie do spoločného priestoru môže preto vzbudzovať vzrušenie s porušovania noriem, zabehaných vzorov chovania. Môže predstavovať oslobodzujúci pocit od spoločnosti, dokonca pocit privlastnenia si priestoru pokiaľ takému aktu obnaženia rozumieme ako svojskému návratu k  jednote s prírodou.

Priestor pre nahotu

V priestore miest je nahota braná ako pobúrenie až provokácia, často používaná aktivistami pre rôzne apely. Keďže nahota ako taká sa vzťahuje na kontakt s prírodou, miestami kde je nahota tolerovaná sa stali nudistické – čiže naturistické pláže pre kontakt so slnkom a vodou. Na takýchto miestach je nahota povolená a tolerovaná. Naturistické pláže sa líšia od tých “hore bez“ – pláží, na ktorých je povolené obnažovanie žien, nie však pohlavia a napríklad  na Talianskych plážach je akékoľvek obnažovanie prísne strážené. Azda najliberálnejším štátom Európy je Nemecko, kde nahota nie je braná ako priestupok a to v akomkoľvek priestore. Naturistické pláže sú teda prirodzené vyústenie potrieb ako návratu k prírode či jednoducho potreby chodiť nahý po vonku a vychutnávať si tento pocit ako istý druh relaxu. Takéto pláže vznikali v 50. rokoch minulého storočia a spájajú sa hlavne s životnou filozofiou naturizmu. Samotný naturisti bojujú proti mýtom spájajúcich naturizmus so starými neatraktívnymi telami, voayerizmom či exibicionizmom. Pri svojom relaxe sa venujú aj iným činnostiam ako len opaľovaniu a kúpaniu. Hrávajú golf, jazdia na koňoch či bicykloch. Zoskupujú sa v dočasných mestečkách okolo pláži kde trávia dovolenky, voľný čas a nahota sprevádza všetky ich každodenné činnosti. Jedna krásna naturistická pláž sa nachádza na južnom pobreží Španielska neďaleko mesta Cartagena – pláž El Portus. Medzi dvoma skalnými útesmi je celá pláž vyhradená pre naturizmus a pláž pokračuje smerom do pevniny ako mestečko s hotelmi a kempingom, celé uzavreté a prístupne pre potreby naturistov zo sveta. Verejná nahota sa spája s postojom k spoločnosti, životnou filozofiou, mimo naturistických pláží je naturizmus súčasťou podujatí podporujúcich podobné svetonázory, jedným z najznámejších, na ktorom je nahota neodmysliteľnou súčasťou je festival v Nevadskej púšti – Burning Man. Telá fanúšikov hudby, kultúry a umenia sú celé pokryté jemnou vrstvou prachu z Nevadskej púšte - krásne spojenie prírody a človeka v ich esencii.

Public nudity

Pod pojmom “Public nudity“ existuje množstvo novo - vznikajúcich erotických webových stránok a blogov zaoberajúcich sa fotografovaním a natáčaním nahých žien vo verejných priestoroch miest. Vychádzajú z napätia konfrontácie ľudí s nahým ženským v bežných situáciách. Ženy prechádzajúce po metropolách plných ľudí, ženy v šatách bez nohavičiek obnažujúce svoje intímne partie pre rýchlu momentku - často amatérske zábery, ženy pri každodenných činnostiach ako bicyklovanie, nakupovanie, jedenie alebo odpočívanie v parkoch, ženy obnažujúce sa vo vlakoch, lietadlách, dokonca celé skupiny nahých žien pokojne sa prechádzajúcich ulicami. Možno ste už mali podobný zážitok v jednej z európskych metropol. Tento druh exhibicionizmu ženám zvyšujúci adrenalín je výborná anti-stresová činnosť, ktorá naberie intenzitu s prichádzajúcou jarou.

Opaľovanie

Je krásnou činnosťou aj oddychom zároveň, pokiaľ človek neuprednostňuje solárium. Miesta kde sa dá opaľovať bez zvedavých pohľadov sú nebezpečné aj romantické zároveň. Mimo všetkých pláží - strechy miest, terasy, rímsy lode a jachty, skalné útesy nad morom či lesom. Pri dodržaní určitej opatrnosti so slnkom môžeme získať energiu zo slnka a dokonalé opálenie. Počasie nám to pomaly umožní, v južnej časti Európy už práve teraz. 

Ďalšie články

Mystery Vibe - ultramoderný smart vibrátor pre každodenné potešenie

Rozmach predmetov každodennej potreby, ovládaných vaším smartfónom, je v plnom prúde a tento trend neobišiel ani erotické pomôcky. Vibrátor Mystery Vibe nie je teda žiadna revolučná novinka, no napriek tomu nás zaujal a oplatí sa počkať na komerčný predaj

18.05. 2015

Erotické hračky: Mýty verzus fakty

O erotických pomôckach sa tradujú stovky mýtov. My sme vybrali tie najčastejšie tvrdené. Pozreli sme sa na nich bližšie a rozhodli Vám dokázať opak. Prečítajte si ich a uvidíte.

08.07. 2011

USB kľúč s vibrátorom pre ženy

Hľadáte diskrétny, špičkový a elegantný vibrátor do Vašej kabelky? Navyše, máte radi technologické novinky? USB vibrátor DUET je pre Vás ako stvorený. Absolútna svetová novinka prichádza na slovenský trh.

21.07. 2012