Stovky vibrátorov pre ženy

5 BSDM filmov, ktoré sú lepšie ako Fifty Shades of Grey

Film Fifty Shades of Grey poriadne rozbúril relatívne pokojné vody filmového priemyslu dnešný dní. Od jeho premiéry, ktorá sa konala v deň Sv. Valentína, ale už aj niekoľko dní predtým, plnili titulky časopisov, diskusných fór a sociálnych sietí príspevky nedočkavých fanúšikov a nenávistných hejterov. Niektorý túto knižnú trilógiu milujú, iný nenávidia. Názor nech si spraví každý sám, avšak vedeli ste, že existuje množstvo podobne, sexuálne ladených filmov s tématikou sado-maso (SM, BSDM)?
 

BDSM (z ang. Bondage and Discipline, Domination and Submission, Sadism and Masochism – zväzovanie a disciplína, dominancia a submisivita, sadizmus a masochizmus)

Je to sexuálna úchylka, ktorá zahŕňa celí rad rôznych praktík ako napríklad spôsobovanie bolesti, poníženia, použitie obmedzovacích prostriedkov, zahŕňa dominanciu a submisivitu, poslušnosť, ... BDSM scény v trilógii Päťdesiat odtieňov sivej sú pre väčšinu žien, pre ktoré je táto kniha určená, neznáme a mimo akýchkoľvek noriem a skúseností. Aj preto si možno kniha získala ich srdcia a prebudila túžbu vyskúšať aspoň niečo, čo praktikoval Christian na svojej Anastasii. 
 

5 filmov, ktoré sú lepšie ako Päťdesiat odtieňov sivej

#5 SECRETARY (2002)

Dráma / Komédia / Romantický
USA, 2002, 104 min


Hodnotenie: 7,1/10
Recenzie: CSFD.sk, IMDB.com

Film Stevena Shainbergsa rozpráva príbeh Lee Holloway (Maggie Gyllenhall), nemotornej a citovo krehkej ženy, ktorá sa po neúspešnom pokuse o samovraždu snaží opäť zaradiť do spoločnosti. Nájde si prácu ako sekretárka advokáta E. Edward Grey (James Spader), ktorý sa vyžíva v tom, aká je Lee poslušná a nevinná. S filmom Fifty Shades of Grey má hlavný predstaviteľ nie len spoločné priezvisko ale aj chuť na BDSM praktiky. Začína sa to ľahkým výpraskom až do plného dominantno-submisívneho vzťahu. 

#4 BELLE DU JOUR (1967)

Dráma
Francúzsko / Taliansko, 1967, 101 min


Hodnotenie: 7,8/10
Recenzie: IMDB.com

Iskrivé dielo, oscilujúce na rozhraní pikantnej reality a surrealistickej vízie a radiace sa k najdômyslenejším pohľadom do podvedomia moderných žien. Na príbehu modernej dámy, oddanej manželky a rafinovanej "kurvičky" sa režisér Luis Buñuel zaoberá dvojitou morálkou meštianskej spoločnosti. Hlavná hrdinka Séverine žije v ohľaduplnom, zjavne však neuspokojivom manželskom vzťahu s bohatým chirurgom Pierrom. Od rodinného priateľa  sa dozvie o existencii luxusného bordelu, do ktorého začne každý deň tajne chodiť, aby tu poskytovala pod pseudonymom "Belle de jour" sexuálne služby. Buñuel vedľa seba bez prechodov kladie útržky snov, predstáv a reality a tak bez veľkých technických prostriedkov dosahuje surrealistický účinok svojho filmu.


 

#3 BITTER MOON (1992)

Dráma, Romantický, Thriller
Francúzsko, 1992, 139 min


Hodnotenie: 7,1/10
Recenzia: IMDB.com

Legendárny film režiséra Romana Polanskeho, pojednávajúci o BSDM v ktorom hrajú Nigel (Hugh Grant) a Fiona (Kristen Scott Thomas). 


 

#2 A DANGEROUS METHOD (2011)

Drama / Thriller / Psychologický / Životopisný

Velká Británie / Německo / Kanada / Švýcarsko, 2011, 99 min


Hodnotenie: 6,5/10
Recenzia: CSFD.cz, IMDB.com

Davidovy Cronenberg nie je vôbec cudzie slovo BSDM. Film ponúka fascinujúi, psychoanalytický prieskum poníženia. Sabina (Keira Knightley) je liečená na psychiatrickej klinike v Zurichu. Jej šialenosť a pomätenie mysle bolo, ako sa zdá, spôsobené dlhodobým sexuálny ponížením, keďže ju otec ako veľmi mladú trestal. Na kamarátov návrh začne horúci a veľmi vážny vzťah Sabiny so svojím lekárom. Vzťah zahŕňa všetko, čo túžite vidieť - bondage, otroctvo, výprasky, spútavanie a mnohé ďalšie BSDM praktiky. A samozrejme sex.

#1 MAITRESSE (1975)

Dráma / Romantický
Francúzsko, 1975, 112 min


Hodnotenie: 8,0/10
Recenzia: CSFD.czIMDB.com

Malý bezvýznamný zladej jedného dňa, po vykopnutí dverí objaví SM mučiareň. Spozná dominu, ktorá ho priťahuje. Úplne ho to uchváti a zatúži po odpovediach, kto je pravidelným návštevníkom. Romantický vzťah medzi zlodejom a dominou je úplným opakom toho, čo domina vykonáva v mučiarni. Aj keď dokáže mučiť a ponižovať svojich zákazníkov, je tiež pozornou a milujúcou milenkou. Láska v netradičnom podnebí. Zaťahuje svojho milenca do svojej práce aj svojho života. Snaží sa jej byť oporou a ochráncom, pretože byť domina chce veľa sebakontroly. Aj domina je krehká žena, ktorá musí niekedy relaxovať. Veľmi zaujímavý film, ktorý neskončil len pri šokujúcich záberoch. Tvrdé, hardcore zábery bez cenzúry, vstupenka do zákulisia jednej domácej mučiarne a jej vedúcej. Ráčte vstúpiť.


 

Ďalšie články

Kde je bod G?

Tajomný bod G. Veľa žien sa ho intenzívne pokúša nájsť a my máme recept ako na to.

01.03. 2012

Ako si vybrať lubrikant?

Aké druhy existujú? Prečo ich potrebujeme? Je ich používanie bezpečné? Ako si vybrať ten správny? Všetky odpovede na jednej kope.

15.08. 2011

5 BSDM filmov, ktoré sú lepšie ako Fifty Shades of Grey

Vedeli ste, že existuje množstvo podobne, sexuálne ladených filmov s tématikou sado-maso (SM, BSDM) ako Päťdesiat odtieňov sivej? Ak vás kniha alebo film zaujali, nenechjte si ich újsť.

20.02. 2015