Stovky vibrátorov pre ženy

Muži si pri meraní penisu vraj nepridávajú

Veľkosť penisu je veľká téma začiatku 21. storočia. A to predovšetkým preto, že hovoriť o ňom už nie je tabu a vzťahuje sa ku konceptu mužstva. Bohužiaľ sa mužnosť a veľkosť penisu zamieňa rovnako ako veľkosť tohoto orgánu a schopnosť s ním pracovať pri milovaní. Vedci sa občas pokúšajú zmerať penis v populácií, aby mohli poopraviť obraz, ktorý ppoopraviť oskytuje pornografia. V nej pracujú muži s nadpriemerným penisom, ktorých je v populácií zhruba 1%. Lenže odborné meranie nie je dokonalé. Inou možnosťou je, že sa muži merajú sami. Porovnanie výsledkov oboch druhov meraní teraz preukázalo, že sa muži pri vlastnom meraní nenadhodnocujú.

Na túto tému existuje veľké množstvo vtipov. Práve preto, že je penis často súčasťou konceptu mužstva, páni, hlavne tí s nízkym sebavedomím, u ktorých je koncept mužstva ohrozený, majú tendenciu nadhodnocovať svoju výbavu. Vedci z Kinseyho inštitútu - významného sexuologického centra v USA - zistili, že objektívne meranie (u lekára) a meranie doma vlastnou rukou sa veľmi nelíši. Napriek tomu, že sa očakávalo, že muži ktorý sa budú merať sami, budú udávať väčšie číslo, aby so seba spravili väčších mužov.

Kinseyho inštitút na to však išiel rafinovane. Sexuológovia vedeli, že keď nechajú mužov zmerať si svoj penis doma, dostanú nadhodnotený údaje. Keď im ale budú penis merať v ordinácií, kvôli stresu a hanbe nebude penis nikdy v dokonalej erekcii a získajú tak nepresné údaje. Tak nechali mužov odmerať si penis doma s tým, že je to kvôli tomu, aby dostali dokonale dlhý a široký kondóm. A výsledok? Priemerný penis zo vzorky 1 600 mužov meral 14,1 cm. To zodpovedá údajom, ktoré získali iné pracoviská na svete pri meraní rukami odborníkov.

Priemerná veľkosť penisu však nie je rovnaká pri všetkých rasách a národoch. Má priamu súvislosť s ľudskou rasou a je predpovedateľná aj bez toho, aby sa človek pozrel medzi nohy. Ďalší rozsiahly prieskum sledujúci priemernú veľkosť penisu pri jednotlivých národov potvrdil, že najmenšie údy majú Aziati a medzi nimi Kórejci. Najväčšie prirodzenie majú černosi a obyvatelia severných častí Južnej Ameriky.

Emeritný profesor psychológie Richard Lynn, ktorý je autorom štúdie tvrdí, že prieskum len potvrdzuje doterajšie teórie o závislosti veľkosti penisu na ľudskej rase. Najväčšie penisy majú muži v Konžské republike, zatiaľ čo najmenšie v oboch Kóreach, kde majú len polovičnú veľkosť. Slováci sú v Európe na špičke. Taliani, Nemci, Francúzi ale aj Španieli majú penis priemerne menší.

Výber krajín, kde bol spravený výskum veľkosti penisu:
 
Republika Kongo 18,03 cm
Ekvádor 17,78 cm
Ghana 17,27 cm
Kolumbia 17,02 cm
Island 16,51 cm
Slovensko 15,89 cm
Taliansko 15,75 cm
Juhoafrická Republika 15,24 cm
Švédsko 14,99 cm
Grécko 14,73 cm
Nemecko 14,48 cm
Nový Zéland 13,97 cm
Anglicko 13,97 cm
Kanada 13,97 cm
Španielsko 13,97 cm
Francúzsko 13,97 cm
Austrália 13,21 cm
Rusko 13,21 cm
USA 12,95 cm
Írsko 12,70 cm
Rumunsko 12,70 cm
Čína 10,92 cn
India 10,16 cm
Thajsko 10,16 cm
Južná Kórea 9,65 cm
Severná Kórea 9,65 cm

Ďalšie články

7 faktov ktoré ste možno nevedeli o vibrátoroch

Tak ako všetko ostatné, aj erotické pomôcky majú svoje dejiny a štatistiky. Vybrali sme sedem zaujímavostí.

24.10. 2014

Internetový sexshop je tu pre každého

Nie je tajomstvom, že sexualita a milovanie k ľuďom patria. Je to samozrejmosť, tak ako je pre nás jedenie, či pitie. A taktiež je samozrejmé, že občas človek zatúži po niečom novom za zatvorenými dverami.

15.10. 2012

Tipy a triky na análny sex

Análny sex sa stáva stále populárnejším. Už nie je chápaný ako nezdravý a nepriateľný. Jeho popularita stále rastie a s ním sa do pozornosti dostávajú aj análne erotické pomôcky.

10.12. 2011