Stovky vibrátorov pre ženy

Najstarší vibrátor má 30 000 rokov

Písal sa rok 2005, keď nemecký archeológovia objavili niečo neuveriteľné. Takmer 30 000 rokov starý kus lešteného kameňa, ktorý nápadne pripomínal jednu z najobľúbenejších erotických pomôcok pre dámy.
 
Najstarší vibrátor

20cm dlhé dildo z vysoko leštenej žuly objavil nemecký tím archeológov z univerzity Tübingen v jaskyni Hohle Fels neďaleko mesta Ulm. Profesor Nicholas Conrad, ktorý prehistorickú erotickú pomôcku podrobne skúmal, pre BBC povedal: "Ženské erotické pomôcky, väčšinou vibrátory z dôb minulých sú bežné a vyskytujú sa naprieč celou civilizáciou. Naopak mužské erotické pomôcky sú veľmi ojedinelé."

Profesor Conrad odhalil aj ďalšie využitie tohoto vibrátora. Okrem uspokojovania nejakej dámy bol používaný aj ako fakľa.

Tento historický vibrátor bohužiaľ nieje zatiaľ vystavený v žiadnom múzeu. Záujemcovia si ho mohli prehliadnuť iba pri jedenj príležitosti, na výstave Ice Art v roku 2006.
 

Ďalšie články

Moja prvá erotická pomôcka

Dlho som sa pohrávala s myšlienkou zadovážiť si ju. Moja zvedavosť nakoniec vyhrala. :)

16.07. 2014

5 BSDM filmov, ktoré sú lepšie ako Fifty Shades of Grey

Vedeli ste, že existuje množstvo podobne, sexuálne ladených filmov s tématikou sado-maso (SM, BSDM) ako Päťdesiat odtieňov sivej? Ak vás kniha alebo film zaujali, nenechjte si ich újsť.

20.02. 2015

Aký dôležitý je orgazmus? Máte zo sexu radosť?

Aký je pre nás dôležitý orgazmus? Sexujeme len kvôli nemu alebo nás dokáže sex uspokojiť aj bez orgazmu?

17.09. 2012