Stovky vibrátorov pre ženy

Najstarší vibrátor má 30 000 rokov

Písal sa rok 2005, keď nemecký archeológovia objavili niečo neuveriteľné. Takmer 30 000 rokov starý kus lešteného kameňa, ktorý nápadne pripomínal jednu z najobľúbenejších erotických pomôcok pre dámy.
 
Najstarší vibrátor

20cm dlhé dildo z vysoko leštenej žuly objavil nemecký tím archeológov z univerzity Tübingen v jaskyni Hohle Fels neďaleko mesta Ulm. Profesor Nicholas Conrad, ktorý prehistorickú erotickú pomôcku podrobne skúmal, pre BBC povedal: "Ženské erotické pomôcky, väčšinou vibrátory z dôb minulých sú bežné a vyskytujú sa naprieč celou civilizáciou. Naopak mužské erotické pomôcky sú veľmi ojedinelé."

Profesor Conrad odhalil aj ďalšie využitie tohoto vibrátora. Okrem uspokojovania nejakej dámy bol používaný aj ako fakľa.

Tento historický vibrátor bohužiaľ nieje zatiaľ vystavený v žiadnom múzeu. Záujemcovia si ho mohli prehliadnuť iba pri jedenj príležitosti, na výstave Ice Art v roku 2006.
 

Ďalšie články

Ako používať vibrátor?

Väčšina vibrátorov nemá v balení návod na použite. Ak áno, sú veľmi stručné a nedávajú žiaden recept na to ako si chvíľky s týmto spoločníkom užiť naplno. Možno si myslíte, že žiaden návod nepotrebuje. Chyba! Dobrý manuál sa vždy zíde.

19.11. 2011

Štatistiky a rekordy v sexe

Štatistiky týkajúce sa sexu, sexuálnych praktík a vecí s tým súvisiacich sa robia denne a takmer všade. Prinášame Vám výber tých najzaujímavejších a najpikantnejších.

07.05. 2012

9 erotických pomôcok, ktoré by mala mať každá žena

Ak chcete, aby Váš sexuálny život bol na kvalitnej úrovni, tak by vo Vašej výbave bezpodmienečne nemali chýbať základné pomôcky.

22.06. 2011