Stovky vibrátorov pre ženy

Najstarší vibrátor má 30 000 rokov

Písal sa rok 2005, keď nemecký archeológovia objavili niečo neuveriteľné. Takmer 30 000 rokov starý kus lešteného kameňa, ktorý nápadne pripomínal jednu z najobľúbenejších erotických pomôcok pre dámy.
 
Najstarší vibrátor

20cm dlhé dildo z vysoko leštenej žuly objavil nemecký tím archeológov z univerzity Tübingen v jaskyni Hohle Fels neďaleko mesta Ulm. Profesor Nicholas Conrad, ktorý prehistorickú erotickú pomôcku podrobne skúmal, pre BBC povedal: "Ženské erotické pomôcky, väčšinou vibrátory z dôb minulých sú bežné a vyskytujú sa naprieč celou civilizáciou. Naopak mužské erotické pomôcky sú veľmi ojedinelé."

Profesor Conrad odhalil aj ďalšie využitie tohoto vibrátora. Okrem uspokojovania nejakej dámy bol používaný aj ako fakľa.

Tento historický vibrátor bohužiaľ nieje zatiaľ vystavený v žiadnom múzeu. Záujemcovia si ho mohli prehliadnuť iba pri jedenj príležitosti, na výstave Ice Art v roku 2006.
 

Ďalšie články

Mystery Vibe - ultramoderný smart vibrátor pre každodenné potešenie

Rozmach predmetov každodennej potreby, ovládaných vaším smartfónom, je v plnom prúde a tento trend neobišiel ani erotické pomôcky. Vibrátor Mystery Vibe nie je teda žiadna revolučná novinka, no napriek tomu nás zaujal a oplatí sa počkať na komerčný predaj

18.05. 2015

Prečo nemáme chuť na sex?

Britskí sociológovia, ktorí oslovili 4.000 mužov a žien, odhalili, že jeden z piatich manželov hľadá pravidelne výhovorku, aby nemusel mať sex s partnerom. Takmer v každom vzťahu sa z času na čas stane, že niektorý z partnerov nemá na intímnosti chuť.

15.06. 2015

Nakupovať na internete je moderné, platí to aj pre sexshop!

Kedy k nám vlastne prišlo internetové nakupovanie? Prvé eshopy sa objavili v USA už v prvej polovici 90. rokov 20. storočia.

16.07. 2014