Stovky vibrátorov pre ženy

Ako si vybrať správny vibrátor?

Na svete existuje nespočetné množstvo vibrátorov, ktoré sa líśia či už veľkosťou, tvarom, funkciami alebo prevedením. Nasledujúci článok vám pomôže vybrať si ten správny pre vás.


Vibrátor ako erotická pomôcka nieje ani náhodou výmyslom modernej doby. Ľudia si nimi spríjemňovali chvíle už dávno v minulosti. Pre mnohých sú neodmysliteľnou súčasťou milostného života, iní si s ním iba sem-tam spríjemňujú voľné chvíle. Nieje žiadnym tajomstvom, že s vibrátorom zažijete orgazmus, prípadne niekoľko orgazmou za sebou, aký s partnerom nezažijete. Nieje to preto, že by boli muži neschopní. Ide skôr o tvar a funkcie, ktorými našťastie žiadny muž nedisponuje. Skutočného muža však nahradiť nedokáže.
 

Vibrátor alebo dildo?

Mnohé ženy často ani netušia, že okrem vibrátorov existujú aj ďalšie druhy, s ktorými si ich často zamieňajú. Rozdiel medzi vibrátorom a dildom je značný. Vibrátor je erotická pomôcka, ktorá vibruje, rotuje alebo je akokoľvek inak aktívna. Zväčša pracuje na baterky. Oproti tomu dildo je pasívny spoločník, ktorý nemá žiadne vibrácie a je tak realistickejšou kópiu mužského penisu. Taktiež dildo je spravidla mäkšie, ohybnejšie a vodotesné. Existuje ešte jeden druh dilda a to takzvané double. Ide o dildo ktoré je zakončené na oboch koncoch.
 

Základná otázka: análny alebo vaginálny?

Veľké percento žien má doslova odpor k análnemu sexu. Je to škoda, pretože mnohokrát ani netušia ako môže dráždenie okolia konečníka vzrušovať.
 Späť však k vibrátorom. Pri kúpe je veľmi dôležité vopred vedieť, ktorá dierka ho bude používať. Minimálne z hygienického hladiska nieje vhodné používať jeden vibrátor pre oba otvory, a taktiež vaginálne a análne vibrátory sa líšia tvarom, veľkosťou a umiestnením vibrácií. Pre skúsenejších existujú aj tzv. dvojkolíky alebo double vibrátory, ktoré môžete použiť súčasne na stimuláciu oboch dierok.
 

Veľkosť a materiál

Ďalším dôležitím prvkom pri výbere vibrátora je jeho veľkosť a materiál. Vo všeobecnosti sa nedoporučuje príliš často používať vibrátor výrazne väčší a hrubší ako penis Vášho partnera. Po čase sa Vám totiž môže stať, že začnete byť nespokojná s partnerovou výbavou. Ďalšia vec je, že výrazne väčší vibrátor sa do Vás ani nemusí zmästiť a jeho použitie bude zo začiatku skôr utrpením ako radosťou. Pre väčšinu žien je ideálny vibrátor s dĺžkou 15 - 25 cm a hrúbkou 3 - 4,5 cm.

Čo sa týka materiálu, tu je veľmi tažké jednoznačne poradiť. Ak nemáte veľa skúseností, skúste želatínové dildo, ktoré sa asi najviac podobá mužskému penisu, je mäkké, ohybné a vodotesné.

Popis materiálov:

Želatínové vibrátory a dildá - sú vyrobené z mäkkého poddajného materiálu, avšak stále dostatočne tvrdé na pohodlné použitie. Často sa podobajú mužskému penisu.
Sklenené dildá - sú kompletne vyrobené zo skla, sú veľmi tvrdé a neohybné
Silikónové vibrátory - materiál veľmi podobný ľudskej koži, často vo farbe kože, sú mäkšie
Pevné vibrátory - pevné vibrátory sú z tých lacnejších, väčšinou sú vyrobené z tvrdeného plastu
Análne vibrátory - vibrátory určené na análne hrátky
Realistické vibrátory - najviac sa približujú mužskému penisu. Poväčšinou sú bledej alebo čiernej farby.
 

Extra dráždenie

Pre dámy, ktoré chcú zažiť skutočne niečo extra sú určené G-bod vibrátory a klitorisové vibrátory. G-bod vibrátory sú na špičke špeciálne zahnuté, aby dosiahli na tajomný bod G a ich vibračný mechanizmus je taktiež na špičke pre čo najväčšie potešenie.
 Klitorisové vibrátory sú to najlepšie, čo môžete dostať. Niektoré dámy síce môže odradiť ich vzhľad, no po prekonaní tejto prekážky si ich určite zamilujete. Okrem časti na penetráciu obsahujú aj výčnelok alebo výrastok, ktorý stimuluje Váš klitoris. Tento výčnelok je z príjemného materiálu, a navyše je vibračný.
 

Rady na záver

Výber vibrátoru nieje jednoduchý, no po zvážení všetkých Vašich potrieb si isto ľahko vyberiete. Veľmi dôležitá je taktiež dostatočná vlhkosť, aby ste sa neporanili. Práve preto je na trhu nespočetné množstvolubrikačných gélov v rôznych vôňach, príchutiach a farbách. Taktiež v prípade vibračného vibrátoru si nezabudnite zadovážiť baterky, aby ste nezažili sklamanie.

Ďalšie články

Ako si vybrať správny vibrátor?

Na svete existuje nespočetné množstvo vibrátorov, ktoré sa líśia či už veľkosťou, tvarom, funkciami alebo prevedením. Nasledujúci článok vám pomôže vybrať si ten správny pre vás.

10.05. 2011

Tipy a triky na análny sex

Análny sex sa stáva stále populárnejším. Už nie je chápaný ako nezdravý a nepriateľný. Jeho popularita stále rastie a s ním sa do pozornosti dostávajú aj análne erotické pomôcky.

10.12. 2011

Ako si holia intímne partie ženy v rôznych kútoch sveta?

Iný kraj, iný mrav. Hovorí sa. Platí to aj v prípade úpravy intímnych partií. Nie v každej krajine sa ženy tam dole holia a ak sa aj holia, nie vždy rovnako. Pozrite si rozsiahlu štatistiku.

28.05. 2015