Stovky vibrátorov pre ženy

Prečo nemáme chuť na sex?

Britskí sociológovia, ktorí oslovili 4.000 mužov a žien, odhalili, že jeden z piatich manželov hľadá pravidelne výhovorku, aby nemusel mať sex s partnerom. Takmer v každom vzťahu (nezáväzne na tom, či ide o manželstvo alebo voľné partnerstvo) sa z času na čas stane, že niektorý z partnerov nemá na intímnosti chuť. Ovplyvňuje to mnoho faktorov a my sa dnes na to pozrieme bližšie.
 
Muž často odmieta sex v dlhodobom vzťahu
 

Top výhovorky, ktoré používame na ospravedlnenie sexuálnej apatie

Aj keď ľudská vynaliezavosť býva obrovská, v prípade momentálneho nezáujmu o sexu zvykneme byť až príliš suchopárni. Zväčša nám je jedno, či nám to partner uverí alebo mu bude hneď jasné, že práve nemáme chuť. Toto je desať najčastejších výhovoriek, ktoré zvykneme omieľať stále dokola.
 1. Bolí ma hlava
 2. Som veľmi unavený
 3. Musím skoro vstávať
 4. Nie som v nálade
 5. Mohli by nás počuť deti (susedia)
 6. Hnevám sa na teba
 7. Musíš si dať sprchu
 8. Bojím sa o svoju prácu (som v strese)
 9. Je príliš skoro, dáme si to neskôr
 10. Mám bolesti chrbta
Používate niektorú (prípadne niekoľké) z týchto fráz až príliš často? Možno je čas zvážiť kúpu erotických pomôcok. Zvykli ste si brať sex ako povinnosť, nedokážete si ho užiť a nudia vás polohy, ktoré používate už roky? Túžite po zmene a malom (alebo väčšom) sexuálnom dobrodružstve? Preberte to s partnerom, prekvapte ho a uvidíte, že sa medzi vás znova vráti vášeň. 

Sex na vedľajšej koľaji?

Z uvedeného zoznamu najčastejších výhovoriek vyplýva, že prvé priečky obsadzuje bolesť hlavy a únava. Toto odznelo aj v rôznych filmoch a stalo sa to predmetom viacerých vtipov.

Sociológovia zistili, že človek, ktorý je evidovaný na úrade práce, ale tiež jedinec podriaďujúci sa zložitej firemnej politike, má vážny problém viesť normálny sexuálny život. Moderná doba nás núti neustále premýšľať nad kariérou, zabezpečením či úspechom. Z toho akosi logicky vyplýva, že nemáme čas a chuť venovať sa bežným radostiam života. Čoraz viacerí z nás si dokonca volia samotu, a preto sa naša spoločnosť stáva single spoločnosťou.

Úspešnej žene postačí napríklad vibrátor, s ktorým sa poteší, keď je práve v nálade a nemusí sa podriaďovať žiadnemu mužovi. Biznismen je zase neraz spokojný s tým, ak si užije s nejakou neznámou kráskou raz za týždeň, alebo si obstará kvalitné porno. Áno, znie to smutne. Akoby sme sa od seba čoraz viac vzďaľovali. Vedci tiež upozornili na to, že čím je človek vzdelanejší a inteligentnejší, tým viac v sebe potláča svoje prirodzené potreby.

Muži odmietajú sex častejšie ako ženy

Štúdia britských sociológov priniesla aj toto šokujúce zistenie. Hoci bolo v našich hlavách veľmi dlho zafixované, že muži sú pripravení na sex kedykoľvek a ich chuť zabíja najmä stereotyp, ukázalo sa, že v konečnom dôsledku odmietajú sex oveľa častejšie ako ženy. Až 28% opýtaných mužov a 18% žien otvorene priznalo, že sa neraz snažia cez výhovorky zbaviť posteľných povinností. Pánske dôvody odmietavého postoja sú, žiaľ, oveľa hlbšie ako bolesť hlavy alebo stres. Prieskum ukázal, že až tretina pánov nechce sex s manželkou, lebo ju viac nemilujú. Podobný dôvod uviedla len jedna z piatich žien. Partneri však o tomto nehovoria kvôli deťom.

Okrem toho zvyknú muži odmietať sex aj z týchto dôvodov:
 1. Depresia z poklesu libida (zdravotné problémy)
 2. Pokles hladiny hormónov
 3. Ukrývanie skutočnej sexuálnej orientácie
 4. Neschopnosť viesť emocionálnu intimitu (závislosť na porne a prostitúcií)
 5. Túžba po inej žene
 6. Nevyriešené partnerské problémy
 7. Peniaze a pracovné problémy

Vyhýbanie sa priamemu rozhovoru o sexe

Väčšina ľudí sa snaží vyhnúť rozhovorom o sexe, a teda aj riešeniu vzniknutého problému. Aj keď by sa mohlo zdať, že posteľ je ideálnym miestom na úprimnosti ohľadom sexu, až polovica manželov predstiera radšej spánok, keď sa k ním partner pripojí na lôžko, akoby si mali spolu otvorene prehovoriť.
Štatistiky tiež hovoria o tom, že až 40% mužov a 20% žien sa vyhýba ukladaniu do postele súčasne s partnerom. Vyzerá to tak, že v tejto pálčivej téme sa dospelí ľudia správajú ako deti, ktoré nechcú prevziať zodpovednosť.

Nadviazanie spojenia

Je smutné, že problémy v našom sexuálnom živote nechávame len tak plávať. Je totiž dokázané, že u drvivej väčšiny je riešenie veľmi jednoduché a stačí málo, aby to medzi dvojicou znova zaiskrilo. Základom je nadviazať spojenie s partnerovým srdcom, zaujímať sa o jeho problémy i radosti. On potom zatúži aj po tele spriaznenej duše. Svoju rolu tu zohráva tiež zvádzanie.

Spomínate si na to, akí ste boli kedysi hraví? Zabudnite na nudu, rozpaky a pohoršenie! Vaše starosti v intímnom živote môžu vyriešiť aj pomôcky zo sexshopu, kde si vyberiete šikovnú hračku, afrodiziakum alebo zvodnú bielizeň. Nebojte sa správať nemravne a divoko. Veď i o tom sex predsa je, a preto sa Vám kedysi tak páčil.

Zabudnite na negatívnu energiu a užívajte si rozkoš naplno. Život je predsa príliš krátky na to, aby sme dovolili malichernostiam a honbe za úspechom okrádať nás o pocit radosti. 

 

Ďalšie články

Ako si holia intímne partie ženy v rôznych kútoch sveta?

Iný kraj, iný mrav. Hovorí sa. Platí to aj v prípade úpravy intímnych partií. Nie v každej krajine sa ženy tam dole holia a ak sa aj holia, nie vždy rovnako. Pozrite si rozsiahlu štatistiku.

28.05. 2015

Tipy a triky na análny sex

Análny sex sa stáva stále populárnejším. Už nie je chápaný ako nezdravý a nepriateľný. Jeho popularita stále rastie a s ním sa do pozornosti dostávajú aj análne erotické pomôcky.

10.12. 2011

Nakupovať na internete je moderné, platí to aj pre sexshop!

Kedy k nám vlastne prišlo internetové nakupovanie? Prvé eshopy sa objavili v USA už v prvej polovici 90. rokov 20. storočia.

16.07. 2014