Stovky vibrátorov pre ženy

História vibrátorov

Mnoho ľudí si myslí, že vibrátory, alebo všeobecne erotické pomôcky sú výmyslom modernej doby. Opak je však pravdou. Podľa archeologických vykopávok sa prvé vibrátory používali zhruba 30 000 rokov pred naším letopočtom!Aby sme uviedli veci na pravú mieru, pred 30 000 rokmi nešlo ani tak o vibrátory ako skôr o dildá. (vibrátory sú vibračné, dildá sú bez vibrácií) V tomto kontexte však budeme používať slovo vibrátor. 

Prvé, doposiaľ známe, predmety podobné vibrátorom sa objavili už v mladšom paleolite, alebo v staršej dobe kamennej, čo je obdobie 125 000 - 10 000 rokov pred naším letopočtom. Aj keď tento názor je niektorými archeológmi spochybňovaný, prvý známy umelý penis je 20 cm dlhý, 3-4cm široký a je vyrobený z prachovca. Tento unikátny kúsok sa našiel v jaskyni neďaleko mesta Ulm v nemecku. Jeho vek sa odhaduje na zhruba 30 000 rokov.
Keďže prachovec ako materiál na výrobu vibrátora nie je moc vhodný, okolo roku 2 500 p.n.l. sa začínajú najmä v oblasti Egypta objavovať prvé vibrátory z lešteného kameňa.

V dobách starovekého Ríma sa začínajú vibrátory vyrábať zo slonoviny a vzácnych tvrdých drevín, ktoré boli lakované, aby nespôsobili poranenie. Použitie dreva umožnilo prvý krát experimentovať s rôznimi tvarmi vibrátora.

Po rozmachu priemyslu, vedy a technológií v polovici 20 storočia nastal skutočný boom vo výrobe a používaní vibrátorov. Nové vedecké objavy priniesli množstvo noviniek, ktoré výrazne ovplivnili aj erotické pomôcky. Najskôr to bola guma, ktorá značne prispela k pohodliu pri používaní vibrátorov. V sedemdesiatych rokoch začína obrovský rozmach latextu, neskôr silikón, gél a v posledných rokoch materiály, ktoré dokonale napodobujú ľudskú kožu. Značnej obľube sa tešia tiež vibrátory vyrobené zo skla.
 

Vibrátory v kultúre

V Gréckej a Rímskej kultúre sa vibrátory vyskytovali veľmi hojne. V tejto dobe nemali ľudia potrebu, tak ako dnes, zakrývať svoje sexuálne potreby a používanie erotických pomôcok považovali za úplne samozrejmé. V starom Ríme nazývali vibrátory diletto od slova rozkoš, v Grécku olisbos. Bohatšie ženy si dokonca nechávali vyrábať priamo na zákazku svoje vibrátory u rôznych remeselníkov.

Ďalšie články

Štatistiky a rekordy v sexe

Štatistiky týkajúce sa sexu, sexuálnych praktík a vecí s tým súvisiacich sa robia denne a takmer všade. Prinášame Vám výber tých najzaujímavejších a najpikantnejších.

07.05. 2012

Prečo nemáme chuť na sex?

Britskí sociológovia, ktorí oslovili 4.000 mužov a žien, odhalili, že jeden z piatich manželov hľadá pravidelne výhovorku, aby nemusel mať sex s partnerom. Takmer v každom vzťahu sa z času na čas stane, že niektorý z partnerov nemá na intímnosti chuť.

15.06. 2015

Ako si vybrať správny vibrátor?

Na svete existuje nespočetné množstvo vibrátorov, ktoré sa líśia či už veľkosťou, tvarom, funkciami alebo prevedením. Nasledujúci článok vám pomôže vybrať si ten správny pre vás.

10.05. 2011