Stovky vibrátorov pre ženy

Aký dôležitý je orgazmus? Máte zo sexu radosť?

Aký je pre nás dôležitý orgazmus? Sexujeme len kvôli nemu alebo nás dokáže sex uspokojiť aj bez orgazmu?

Premýšlali ste niekedy nad tým, akú úlohu vo vašom sexuálnom živote hrá orgazmus? Potrebujeme ho nutne, alebo si vieme užiť sex aj bez orgazmického vyvrcholenia?

Americká sexuologička Dr. Emily Nagoski tvrdí, že aj napriek tomu, že sa to možno nezdá (aspoň pre niektorých ľudí), dokážeme si sex vychutnať aj bez ohromujúceho vyvrcholenia. A to platí nielen pre ženy, ale prekvapivo aj pre mužov. Sexuálne šťastie môže prísť v mnohých rôznych formách a nemusí byť nutne korunované orgazmom.

Namiesto toho, aby ste sa sústredili na orgazmus, ako muži tak aj ženy, vyhľadávajte oveľa viac rôzne ďalšie typy potešenia zo sexu: blízkosť, intimitu, zmyselnosť, vášeň, ...
Tým, že odbúrate tlak, ktorý je spôsobený sústredením sa na dosiahnutie orgazmu, môžete skutočne urobiť sex oveľa viac uspokojujúcejší. Odstráňte pocit, že by ste sa "mali" niekam dostať, aby ste mali dobrý čas, aby ste .... proste si sex užívajte a možno zistíte, že si môžete dokonale oddýchnuť, dlhšie vydržíte a tak či tak dosiahnete vrchol. V konečnom dôsledku budete mať zo sexu oveľa viac!

Dr Nagoski tvrdí, že orgazmus je dôležitý, ale zároveň upozorňuje, že je veľmi veľa ľudí, ktorý sex bez orgazmu považujú za vyslovene zlý. Nechcú nič iné. Iní sa zasa tešia zo zmyselnosti, vášne, intimiti a ďalších príjemných vecí. Máme pre vás dva tipy, ktoré Vám dopomôžu zvýšiť potešenie zo sexu, aj bez orgazmu.
 

Ako zvýšiť intimitu

Začnite experimentovať so zmyselnosťou a intimitou s vaším partnerom. Používajte masážne oleje a masážne sviečky. Do spálne Vám pridajú viac "tepla", zmyselnosti a vášne. Užijete si množstvo zábavy a možno spoznáte skryté erotogénne zóny.
 

Ako vydržať dlhšie

Pre väčšinu ľudí (najmä mužov) znamená orgazmus koniec poriadneho sexu, čo môže byť dôvodom, prečo sa mu veľa ľudí snaží vyhnúť. Ak sa snažíte vyhnúť orgazmu, pretože si chcete užiť dlhšie trvajúcu rozkoš, je tu niečo, čo môžete urobiť. Použite spreje, krémy alebo lubrikačné gély, ktoré dopomáhajú oddaľovať orgazmus.

Ďalšie články

Aký dôležitý je orgazmus? Máte zo sexu radosť?

Aký je pre nás dôležitý orgazmus? Sexujeme len kvôli nemu alebo nás dokáže sex uspokojiť aj bez orgazmu?

17.09. 2012

5 BSDM filmov, ktoré sú lepšie ako Fifty Shades of Grey

Vedeli ste, že existuje množstvo podobne, sexuálne ladených filmov s tématikou sado-maso (SM, BSDM) ako Päťdesiat odtieňov sivej? Ak vás kniha alebo film zaujali, nenechjte si ich újsť.

20.02. 2015

Kde je bod G?

Tajomný bod G. Veľa žien sa ho intenzívne pokúša nájsť a my máme recept ako na to.

01.03. 2012