Stovky vibrátorov pre ženy

Aký dôležitý je orgazmus? Máte zo sexu radosť?

Aký je pre nás dôležitý orgazmus? Sexujeme len kvôli nemu alebo nás dokáže sex uspokojiť aj bez orgazmu?

Premýšlali ste niekedy nad tým, akú úlohu vo vašom sexuálnom živote hrá orgazmus? Potrebujeme ho nutne, alebo si vieme užiť sex aj bez orgazmického vyvrcholenia?

Americká sexuologička Dr. Emily Nagoski tvrdí, že aj napriek tomu, že sa to možno nezdá (aspoň pre niektorých ľudí), dokážeme si sex vychutnať aj bez ohromujúceho vyvrcholenia. A to platí nielen pre ženy, ale prekvapivo aj pre mužov. Sexuálne šťastie môže prísť v mnohých rôznych formách a nemusí byť nutne korunované orgazmom.

Namiesto toho, aby ste sa sústredili na orgazmus, ako muži tak aj ženy, vyhľadávajte oveľa viac rôzne ďalšie typy potešenia zo sexu: blízkosť, intimitu, zmyselnosť, vášeň, ...
Tým, že odbúrate tlak, ktorý je spôsobený sústredením sa na dosiahnutie orgazmu, môžete skutočne urobiť sex oveľa viac uspokojujúcejší. Odstráňte pocit, že by ste sa "mali" niekam dostať, aby ste mali dobrý čas, aby ste .... proste si sex užívajte a možno zistíte, že si môžete dokonale oddýchnuť, dlhšie vydržíte a tak či tak dosiahnete vrchol. V konečnom dôsledku budete mať zo sexu oveľa viac!

Dr Nagoski tvrdí, že orgazmus je dôležitý, ale zároveň upozorňuje, že je veľmi veľa ľudí, ktorý sex bez orgazmu považujú za vyslovene zlý. Nechcú nič iné. Iní sa zasa tešia zo zmyselnosti, vášne, intimiti a ďalších príjemných vecí. Máme pre vás dva tipy, ktoré Vám dopomôžu zvýšiť potešenie zo sexu, aj bez orgazmu.
 

Ako zvýšiť intimitu

Začnite experimentovať so zmyselnosťou a intimitou s vaším partnerom. Používajte masážne oleje a masážne sviečky. Do spálne Vám pridajú viac "tepla", zmyselnosti a vášne. Užijete si množstvo zábavy a možno spoznáte skryté erotogénne zóny.
 

Ako vydržať dlhšie

Pre väčšinu ľudí (najmä mužov) znamená orgazmus koniec poriadneho sexu, čo môže byť dôvodom, prečo sa mu veľa ľudí snaží vyhnúť. Ak sa snažíte vyhnúť orgazmu, pretože si chcete užiť dlhšie trvajúcu rozkoš, je tu niečo, čo môžete urobiť. Použite spreje, krémy alebo lubrikačné gély, ktoré dopomáhajú oddaľovať orgazmus.

Ďalšie články

História vibrátorov

Mnoho ľudí si myslí, že vibrátory, alebo všeobecne erotické pomôcky sú výmyslom modernej doby. Opak je však pravdou. Podľa archeologických vykopávok sa prvé vibrátory používali zhruba 30 000 rokov pred naším letopočtom!

06.04. 2011

Ako používať vibrátor?

Väčšina vibrátorov nemá v balení návod na použite. Ak áno, sú veľmi stručné a nedávajú žiaden recept na to ako si chvíľky s týmto spoločníkom užiť naplno. Možno si myslíte, že žiaden návod nepotrebuje. Chyba! Dobrý manuál sa vždy zíde.

19.11. 2011

Internetový sexshop je tu pre každého

Nie je tajomstvom, že sexualita a milovanie k ľuďom patria. Je to samozrejmosť, tak ako je pre nás jedenie, či pitie. A taktiež je samozrejmé, že občas človek zatúži po niečom novom za zatvorenými dverami.

15.10. 2012