Stovky vibrátorov pre ženy

Cviky na posilnenie panvového dna + pomôcky

Čo sú to vlastne svaly panvového dna?

Wikipedia píše o panvovom dne nasledovné: panvové dno tvorí a ohraničuje dolný okraj brušnej dutiny človeka. Pretože sa tu v tesnej blízkosti stretávajú viaceré zložité orgánové systémy (koniec tráviacej rúry, dolná časť uropoetického systému, pohlavné orgány), má zložitú a komplexnú anatómiu. Detailné poznanie anatómie panvového dna je nevyhnutné pre diagnostiku i chirurgickú liečbu vrodených a získaných ochorení v tejto oblasti.

Predpokladám že z uvedeného výkladu vám to je jasné rovnako ako mne :). Takže skúsme to inak. Pokiaľ Váš život pozostáva zo sedenia v aute, sedenia v kancelárií, sedenia pri telke a potom konečne trošku ležania v spánku, športu sa vyhýbate a ste už napríklad po pôrode, môžu sa objaviť nasledujúce ťažkosti:
 • strata intenzívnych intímnych pôžitkov
 • pohyb tampónu vo vagíne v dobe menštruácie
 • ľahký únik moču napríklad pri kýchaní, smiechu alebo športe
 • nechcené vetry
 • silnejšie úniky vzduchu pri súloži a stým spojené aj zvuky
 • pokles/prolaps maternice
Svaly panvového dna
Umiestnenie svalov panvového dna

Hneď v úvode treba povedať, že svaly panvového dna sa nedajú cvičiť napríklad ako bicepsy, ale určité spevnenie a tréning okolného svalstva prináša skutočne nečakané zmeny a celkové zlepšenie.

Najzásadnejšie zmeny po cvičení Kegelových cvikov:
 • zníženie alebo úplné zastavenie inkontinencie
 • výrazné zlepšenie sexuálnych pôžitkov, dokonca u oboch partnerov
 • zlepšenie vzhľadu pohlavných orgánov
 • celkové zlepšenie držania tela
 • zníženie zvukových efektov pri súloži
 • môže znížiť bolesť chrbtice a problémy s hemeroidmy
Keďže nás v tomto článku zaujíma najmä sex, je treba vysvetliť, prečo prichádza k zlepšeniu. Vagína má veľmi často jednu výrazne nelogickú vlastnosť. Pri vzrušení sa začne zväčšovať, uvoľňovať a rozťahovať. Ak po veľmi silnom orgazme vsuniete prst dovnútra a skúsite nahmatať steny, budete mať pocit, že máte prst v dutom gumovom balóniku. Podľa výskumov autorov Masters a Johnson vyplýva, že v kľude má vagína hĺbku v priemere 7 - 8 cm a pri vzrušení 11 - 12 cm. Keď po 30. rokoch výskum opakovali, zistili ešte markantnejšie rozdiely 6,8 a 14,8 cm Po vzniku magnetickej rezonancie bola sledovaná vagína pri styku a jej zväčšenie bolo 60 - 100%. Nejde ale len o hĺbku, ale predovšetkým o jej roztiahnutie v objeme.

Pokiaľ bude panvové dno spevnené, dokáže žena stiahnuť svaly okolo pošvy tak, že obopne penis po celej dĺžke a zovre ho tlakom, ktorý je pre partnera veľmi príjemný a jasne identifikovateľný. Taký sťah svalov potom nie len zvýši obojstranné trenie, ale naviac prináša ženám silnejší orgazmus, pretože zapoja tie najsprávnejšie svaly, ktoré sa na orgazmus podielajú. Vagína má zjednodušene povedané tri poschodia svalov za sebou a pokiaľ sa ich žena naučí ovládať samostatne, dokáže partnera doslovať vysať. A o tom to vlastne celé je.

Kegelove cviky

Základné cvičenie spočíva v sťahovaní vnútorných zvieračov = prerušované močenie, ale to nie je úplne presné a naviac trénujete iba pri močení. Sťahovanie panvy v priebehu celého dňa je síce doporučované, ale ktorá žena na to celý deň myslí a súčasne pravidelne a intenzívne cvičí? Z tohoto dôvodu začalo vznikať množstvo najrôznejších (erotických) pomôcok. Už v päťdesiatych rokoch vznikli venušine guličky a neskôr ich menšia verzia pomenovaná tantrické guličky. Obe sú na posilovanie panvových svalov priamo stvorené.

Cvičiť s venušinými guličkami je jednoduché. Stačí ich zaviesť do vagíny a stahmi svalov sa ich snažiť udržať vo vnútri. Na prvý pohľad jednoduché, no nemusí to tak byť. Ak máte svaly príliš ochabnuté, guličky vám budú pravdepodobne ľahko vypadávať. Keď sa naučíte svaly ovládať zistíte, že udržanie je ľahké a pri pohybe aj príjemné. Taktiež veľa závisí od veľkosti a vágy guličiek. Čím sú väčšie a ľahšie, tým jednoduchšie ich udržíte vo vnútri. Ak chcete posilovať panvové dno a svalstvo dlhodobo, odporúčame na žačiatok väčšie guličky. Napríklad veľmi obľúbené Fascinate venušine guličky. Sú silikónové, bezpečné pre telo a antialergické.
Ak už budete mať svaly posilnené, môžete skúsiť niektoré z menších prípadne aj ťažších.
Vždy preto sledujte priemer guličiek, aby ste neboli prekvapená, že sú príliš malé alebo naopak príliš veľké.


Chcete posilniť panvové dno a svalstvo? Doporučujeme tieto obľúbené venušine guličky:

 
Venušine guličky Fascinate
Venušine guličky bez šnúrky
Jednoduché biele venušine guľôčky
Guličky Fascinate Guličky Maia toys Jednoduché biele guličky
Cena: 15,00 € Cena: 10,10 € Cena: 3,80 €
Materiál: silikón Materiál: silikón Materiál: plast
Priemer: 3,5 cm Priemer: 2,0 cm Priemer: 3,5 cm
 

Ďalšie články

Ako si vybrať správny vibrátor?

Na svete existuje nespočetné množstvo vibrátorov, ktoré sa líśia či už veľkosťou, tvarom, funkciami alebo prevedením. Nasledujúci článok vám pomôže vybrať si ten správny pre vás.

10.05. 2011

Nakupovať na internete je moderné, platí to aj pre sexshop!

Kedy k nám vlastne prišlo internetové nakupovanie? Prvé eshopy sa objavili v USA už v prvej polovici 90. rokov 20. storočia.

16.07. 2014

Ako si vybrať lubrikant?

Aké druhy existujú? Prečo ich potrebujeme? Je ich používanie bezpečné? Ako si vybrať ten správny? Všetky odpovede na jednej kope.

15.08. 2011